Csuka

jelentem itt a szomszedban mar ehesek a csuxxok, sajnos meg csak az aprajaval hozott ossze az ep fly (mondjuk meger egy miset ahogy a fenekrol a felszinre rantott legyre alulrol rastartolt az egyik, tiszta capak a levegoben feeling volt) de itt van az osz itt van ujra ...
kep nincs mert eleg hulyen nezne ki a 38 centis csuka a 4 kilos sebes mellett

Létrehozva: 2010-11-10 07:18:42
Csatlakozott: 2010-05-17

Az ilyen zárt, egy kijáratos vizeken, mint a Gaznyilas, Óhalászi vagy akár a Szartos nem hiszem, hogy jelentős áramlás lenne. Egyébként ezt a szélirányba való beállást sekély tavakon süllőnél is meg lehetett figyelni.

Létrehozva: 2010-11-09 20:54:46
Csatlakozott: 2010-08-11

Ré,
Ha a halak egy irányba "néznek" vagy "állnak" annak sztem egy igazi oka lehet a T-tavon: áramlás. Az a víz a szél hatására néhány fokon vagy csatornán hihetetlenül tud áramlani, és ez a "folyó" még több 10 vagy 100 méterig is megmarad a tóban (Szilas Fok, Csapói vége, stb.) Ebbe az áramlatba a táplálék és a ragadozó is beáll. Ha jó irányból húzod abban a sávban, odaver, ha rosszból, lehet nem is veszi észre, vagy egyszerűen csak idegen neki.......
Aztán vagy így van vagy nem De szerintem így ))

Létrehozva: 2010-11-09 16:56:53
Utoljára módosítva: 2010-11-09 16:59:24
Csatlakozott: 2010-06-08

Már 5. peca óta próbálgatok egy köthető drótféleséget és a legyet is kötöm, mert az egyetlen kapocs amiben megbízok (easy snap) jelenleg nincs a horgászboltban és várni kell még egy hetet. No egy szónak is száz a vége, lehet nem veszek kapcsot...bár még elég kevés időt pecáztam kötve a legyet, de azon kívül, hogy tovább tart a csomót oldani, mint a kapocsba beleakasztani, semmilyen hátrányát nem fedeztem fel...sőt, mivel semmi plussz vas nincs az előkén, légiesebben is mozog a légy. Talán a drótmárkák közt fogok jobban szétnézni, jelenleg egy elég olcsót próbálgatok és kissé pödrődik, de nem zavar egyelőre.
Csukáznijó!

Létrehozva: 2010-11-06 10:14:22
Csatlakozott: 2010-05-17

Hát az sokat segít, hogy a legyeimben nem kételkedem. Az Óhalászi medre ehhez egy kicsit mély, és oda nem is olyan nehéz bejutni még, legalábbis azt hiszem. Ehhez a jiggelős témához úszó, vagy süllyedő végű zsinórok jók, vízmélységtől függően. Itt 130-170-es vizek voltak, egy intermediate végű Wet Tip Clear-t használtam, de az 130-as vízhez talán már jobb az úszó. A légy valamilyen súlyzott Clouser-variáció. Ami mondjuk alap az ilyen "semmibe" horgászatnál, hogy folyamatosan 25 méter köré vagy a fölé dobáljon az ember, így azért nem csak egy-két métert jön a jó helyen a légy.

Létrehozva: 2010-11-06 07:06:10
Csatlakozott: 2010-07-28

Óhalászi?
Ehhez a medercsukázáshoz azért nagyon biztosnak kell legyél a dolgodban, hogy mindent jól csinálsz, és jön majd a csuka is, ha éppen éhes lesz. Az általad leírt  szitu kísértetiesen hasonló, mint itt Mártélyon az utóbbi pár alkalommal volt (meder, egy sáv, csak hosszában húzott, fenéken döcögtetett kanálra). A fenéken húzott légy nekem még elég homály terület, de most megint kedvet csináltál.
Kábé milyen mély vízen, és milyen szerkóval voltál sikeres?

Létrehozva: 2010-11-05 20:07:40
Utoljára módosítva: 2010-11-06 06:40:14
Csatlakozott: 2010-05-17

Ma elég érdekes napom volt a Tisza-tavon. Miután röpke egy óra húsz perc alatt sikerült megtennem az utolsó ötszáz métert a pályáig (10 centis víz tuskókkal, egy méter széles "folyosó", időnként a csónakból kiszállva kellett vonszolnom a járművet), délután egyig egy koppintás sem volt. Egy pergető kolléga volt még a helyen, ő fel is adta. A hol erős, hol viharos szélben végül sikerült rájönnöm, hogy az egyenletes, mindenféle akadó nélküli mederben egy sávban vannak a hal, de csak akkor volt kapásom, ha egy bizonyos irányban dobtam a csalit, és egész lassan, a fenék felett pattogtatva húztam be. Végül négy hal jött ki, 1-1,5-3-3,2 súlyban, három elment és még volt három-négy jó kapás. Háromkor aztán még jobban beerősödött a szél, meg kifelé vergődés is előttem volt, úgyhogy leléptem. Őszintén szólva ez volt az első alkalom a Tisza-tavon, hogy a teljesen apatikus halakat valamilyen trükkel sikerült kapásra bírni, itt általában vagy eszik, vagy nem, de ha az utóbbi, akkor semmi sem segít.

Létrehozva: 2010-10-20 10:15:53
Utoljára módosítva: 2010-10-20 10:18:36
Csatlakozott: 2010-06-13

Benyus!

 

Hasonló cipőben járok most én is. Annyi különbséggel, hogy nekem még folyik is a víz. Mert ugye te holtágon nyomod. Neked szerintem, nem kell annyira megsúlyozni a legyet. Ha az előkéd hosszabbra hagynád, és vékonyabb lenne a vége, akkor még jobban süllyedne. Rajtam szerintem egy sink, sink-tip zsinór vagy egy polilájder se segítene, mert a sodrás miatt nincs idő kivárni, így csak a bazi nehéz légy -majdnem twinyó- jöhet szóba. Én nem adnám fel.

Létrehozva: 2010-10-20 08:24:39
Csatlakozott: 2010-07-28


Ré:
Sekélyben nekem is műxik a parthoz dobálás, akadó se akadály, bedobom a rekettyésbe is.
Olyan szituban nem tudok mit kezdeni léggyel, amikor a partnál egyből méteres a mélység, és lenn a törésnél áll a csuka.
Olyan csalival, ami süllyedésben is aktív (kanál, gumi), könnyű megfogni, de a legyet nem tudom annyira megsúlyozni, hogy 50-es előkén úgy süllyedjen, mint egy 5 g-os twister a 15-ös fonotton. Illetve megsúlyozni éppen meg tudnám, de azzal dobni már nem szeretnék.

Létrehozva: 2010-10-19 22:46:05
Csatlakozott: 2010-06-10

és én is voltam már többször eredményes a leviszisztéma alapján - csak én nem direkt
illetve direktbe is ment az úgy, hogy jól a szélbe és nyaff

Létrehozva: 2010-10-19 21:46:57
Csatlakozott: 2010-06-07

Én sokszor direkt rádobom a csalit nádra,fára,bokorra.Majd óvatosan meghúzom,hogy a tövébe essen a légy.

« Előző oldal 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 Következő oldal »
Jelenleg nincs online felhasználó.