Csuka

jelentem itt a szomszedban mar ehesek a csuxxok, sajnos meg csak az aprajaval hozott ossze az ep fly (mondjuk meger egy miset ahogy a fenekrol a felszinre rantott legyre alulrol rastartolt az egyik, tiszta capak a levegoben feeling volt) de itt van az osz itt van ujra ...
kep nincs mert eleg hulyen nezne ki a 38 centis csuka a 4 kilos sebes mellett

Létrehozva: 2011-04-04 22:40:57
Utoljára módosítva: 2011-04-04 22:46:31
Csatlakozott: 2010-06-07

Ernő!
Én a csukázások kb.50%-ban (használok és) fogok EP legyekkel.Szinte csak bányatavakban(kavics,tőzeg) amik annyira nem zavarosodnak be.Biztos,hogy sokat számít a sziluett ,de ha hosszú legyeket kötök-és nem ragaszkodok a hagyományos EP formákhoz-úgy mozog ,mint egy zonker.Sokkal jobban dobható,mint egy hasonló(akár 20-25 centis) nyuszi.Biztos vagyok benne ,hogy a speckón "megtört" EP szálak szintén keltenek valamilyen(a halak számára érzékelhető) vibrációt.Ha egy hagyományos bunny bug vagy pike muppet-hez hasonló módon "palmerezem" az anyagot-a nyúlhoz hasonlóan-remekül pulzál.(súlyozással No.1 módon  "jiggel").A "Lapos fej1-2" megoldás is remek....Mostanában még clousereket is kötök EP-ből.PIstván (PrókayPityu) is sikeresen használ(-t)egy típust a Tisza-tavon,bár 1-2 kilós csukáknál nem fogott nagyobbakat.-ha jól emléxem.Megjegyezném még,hogy nem kötöm annyira "tömörre" a klasszikus EP fazonokat sem,mint pölö  Tyütyü a hasonló fazonú sztrímereit. http://www.ceeff.com/fotok/mulegyek/hallegy-streamer?page=1  Már írtam is valahol,hogy van aki nálam gyakrabban használja ezeket az anyagokat. http://www.dyckers.com/blog/category/vliegvissenopsnoek/  talán-ezek a képek is- segítenek hinni az EP legyekben.Kérdezz még! Jaaa,az Ep diver...-na az az igazi jeeeeeeeeeee(van benne minden,ami megtalálható volt az Öreg asztalán)

Létrehozva: 2011-04-04 11:45:53
Csatlakozott: 2010-06-01

Levi
Tudom, Te nagyon szép Puglisi legyeket kötsz, gondolom használod is őket. Én is csináltam párat, nem is lettek szarok, nagy, meg könnyű dobni, meg minden, de nekem komoly fenntartásaim vannak a fogósságát illetően a nem túl, vagy egyáltalán nem tiszta vizekben, ahol -persze csak szerintem- de a vizuális inger nem feltétlenül elég, és az a plusz vibráció, amit pl. egy nyúl, vagy mosómedve zonker kelt eredményesebbé tesz egy legyet.
Az is igaz, hogy mivel nincs bizodalmam, néhány dobás után általában leveszem és vagy valami zonkeres, vagy deceiverszerű kerül a zsinór végére...
Szóval??? Tapasztalat???
Köszi

Létrehozva: 2011-04-02 23:47:02
Csatlakozott: 2010-06-07

Csónakban mindig szákolok(nagy és hosszú nyelű),elfér...Jobb,ha nem tököl sokat a -hazai legyes- helyes fogás keresésével.Ez nem Kanada,itt-délen-sem lehet minden évben 4-5db méter fölötti krokival találkozni(olyankor meg meríteni kell,sokkal egyszerűbb)

Létrehozva: 2011-04-02 22:54:11
Csatlakozott: 2010-05-17

Egyszer nyúlj be egy nagyobb csukának, és érezni fogod, hogy nincs ott semmi, ami el tudna repedni. Több száz halat vettem már így ki, egyik sem sérült meg.  Ha dobálja magát a kezedben, akkor sincs semmi probléma. Nem vékony bőröket, hanem egy erős csontívet fogsz. A legyes profik kézzel veszik ki, nézz meg egy kanadai videót. Maximum a pergetők szákolnak.
Az igazi bogát én nem próbáltam, de szerintem az is szakít, ha arról van szó.

Létrehozva: 2011-04-02 22:48:30
Csatlakozott: 2010-08-11

Ré,
Milyen ez a forgófejes (origin) boga? Próbáltad? Ez sem az igazi? Gondolkoztam rajta, de ha nem küszöböli ki 99%-ban az álkapocstörést, akkor nem érdekel. 
Szerintem a legjobb a nagy gumis merítő. Az IGAZI profik tudtommal azt használják és nem nyúlkálnak.... Ugyanakkor sokszor a helyszűke miatt nem vagy nehezen kivitelezhető (máris saját kényelmünket helyezve a csuka elé).
Amit még néztem, de még nem próbáltam: a halkiemelő kesztyű, amivel elvileg a csuka szájába is bele lehet nyúlni. Erre kíváncsi lennék..... csőrön ragadni egy komolyabb csukát...
Kopoltyúfogás: Én osztom Ernő véleményét. Ami repedhet az reped is. Egy nagy csuka olyan váratlan, vad, erős mozdulatokra képes, hogy én nem nyúlkálnék a kopoltyúja alá elsősorban az ő másodsorban a saját érdekemben..... (ugyanakkor GViktor is nagyon szépen kivitelezi mellettem, szerinte működik..... )


Létrehozva: 2011-04-02 22:15:36
Utoljára módosítva: 2011-04-02 22:30:34
Csatlakozott: 2010-05-17

Szerintem a legyezésnél többször probléma a lassú csali, mint a gyors. Túl gyors talán nincs is.
A tarkófogás nem jó, ott tényleg szakad a bőr, de alulról a kopolytúfedél alá nyúlni a legegyszerűbb és a legjobb. Nem szakad el semmi, tizenkilós halakat is így szedik ki mindenütt. A súlyával együtt erősödik a koponyája is. Általában első vagy második kísérletre kiszedem a csukát így, most a forgatás miatt nagyon határozott akartam lenni, úgyhogy természetesen csak negyedikre sikerült. Majd kivágják. Mondjuk nem kiejtettem, csak elugrott a kezemtől.
A grip egy elég szar cucc, de a tiéd legalább eredeti (ha jól látom), az forog. Egy háromhorgos wobblernél mondjuk én sem szívesen nyúlkálnék a hal fejéhez, de légynél lehet nyugodtan.

Létrehozva: 2011-04-02 21:59:02
Csatlakozott: 2010-06-01

Következő kérdés: sajnos nincs nagy gyakorlatom a nagy csukák csónakba emelésében. Olyan 3 kilóig elég bátor vagyok, kopoltyú alá és szépen ki, de a nagyoktól (sajnos nem volt sok) kissé tartok. Az az érzésem, hogy ha egy nagy csukánál, mondjuk ötös felett alányúlok, és ki akarom emelni, beszakad a bőre ott a "nyakánál". Ezt a nagyot is megpróbáltam, de amikor emelni kezdtem, olyan nem tudom milyen volt, így maradt a boga. (Nem tartom jó megoldásnak, bár szerintem kétség kívül a legbiztonságosabb)
Mit rontok el? Vagy emeljem nyugodtan???
Ill. az előzőhöz: gond lehet a nagyon lassú vezetés? Most ugyanis az volt az érzésem, hogy ha lassabban vezettem volna több kapás lett volna...

Létrehozva: 2011-04-01 23:16:17
Csatlakozott: 2010-05-17

Nyilván, csak szerintem az túl lassú lesz.

Létrehozva: 2011-04-01 17:28:57
Csatlakozott: 2010-06-01

Kérdésem van: Egy nem túl mély tó sekélyebb részén (1-1,5m) lassabban lehet-e bevontatni a fenék közelében, egy nem súlyozott, de jól merülő legyet úszó zsinórral, mint intervégűvel???

Létrehozva: 2011-03-25 20:33:21
Csatlakozott: 2010-05-17

Ma voltunk a Nagybivalyosi valamelyik tavon. Nincs magasan, nincs hegyek között, nem túl mély. Vastagon ívott a csuka, egy hete kezdték el.

« Előző oldal 1 |  2 |  3 |  4 |  5 |  6 |  7 |  8 |  9 |  10 Következő oldal »
Jelenleg nincs online felhasználó.