Csuka
kep nincs mert eleg hulyen nezne ki a 38 centis csuka a 4 kilos sebes mellett
Regisztráljon vagy jelentkezzen be új hozzászólás küldéséhez.
Utoljára módosítva: 2011-04-04 22:46:31
Tudom, Te nagyon szép Puglisi legyeket kötsz, gondolom használod is őket. Én is csináltam párat, nem is lettek szarok, nagy, meg könnyű dobni, meg minden, de nekem komoly fenntartásaim vannak a fogósságát illetően a nem túl, vagy egyáltalán nem tiszta vizekben, ahol -persze csak szerintem- de a vizuális inger nem feltétlenül elég, és az a plusz vibráció, amit pl. egy nyúl, vagy mosómedve zonker kelt eredményesebbé tesz egy legyet.
Az is igaz, hogy mivel nincs bizodalmam, néhány dobás után általában leveszem és vagy valami zonkeres, vagy deceiverszerű kerül a zsinór végére...
Szóval??? Tapasztalat???
Köszi
Az igazi bogát én nem próbáltam, de szerintem az is szakít, ha arról van szó.
Ré,
Milyen ez a forgófejes (origin) boga? Próbáltad? Ez sem az igazi? Gondolkoztam rajta, de ha nem küszöböli ki 99%-ban az álkapocstörést, akkor nem érdekel.
Szerintem a legjobb a nagy gumis merítő. Az IGAZI profik tudtommal azt használják és nem nyúlkálnak.... Ugyanakkor sokszor a helyszűke miatt nem vagy nehezen kivitelezhető (máris saját kényelmünket helyezve a csuka elé).
Amit még néztem, de még nem próbáltam: a halkiemelő kesztyű, amivel elvileg a csuka szájába is bele lehet nyúlni. Erre kíváncsi lennék..... csőrön ragadni egy komolyabb csukát...
Kopoltyúfogás: Én osztom Ernő véleményét. Ami repedhet az reped is. Egy nagy csuka olyan váratlan, vad, erős mozdulatokra képes, hogy én nem nyúlkálnék a kopoltyúja alá elsősorban az ő másodsorban a saját érdekemben..... (ugyanakkor GViktor is nagyon szépen kivitelezi mellettem, szerinte működik..... )
A tarkófogás nem jó, ott tényleg szakad a bőr, de alulról a kopolytúfedél alá nyúlni a legegyszerűbb és a legjobb. Nem szakad el semmi, tizenkilós halakat is így szedik ki mindenütt. A súlyával együtt erősödik a koponyája is. Általában első vagy második kísérletre kiszedem a csukát így, most a forgatás miatt nagyon határozott akartam lenni, úgyhogy természetesen csak negyedikre sikerült.
A grip egy elég szar cucc, de a tiéd legalább eredeti (ha jól látom), az forog. Egy háromhorgos wobblernél mondjuk én sem szívesen nyúlkálnék a hal fejéhez, de légynél lehet nyugodtan.
Mit rontok el? Vagy emeljem nyugodtan???
Ill. az előzőhöz: gond lehet a nagyon lassú vezetés? Most ugyanis az volt az érzésem, hogy ha lassabban vezettem volna több kapás lett volna...
| « Előző oldal | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | Következő oldal » |
