A deszka és az előke pontos méreteit nem tudom. (sacc/kb.) A végén az 1? Nem 4 szál, mert ugye oda-vissza-oda ez eddig 3 és erre jön még 1 fonott az már 4 és ezt félbehajtva 2x4=8. Egy 2x4-es sodrat -0,10mm-es szálakkal- átmérője pedig (kiszekesztve) 0,48mm lesz.
Köszi!
Még 1-2 kérdés.
- A 2 m a deszka, vagy a kész előke hossza? (már nem emléxem, mennyit rövidül a sodrással)
- Milyen a tüskék kiosztása?
- A végén az "1" ugye azt jelenti, hogy a két szárban, és oda-vissza összesen 4 szál lesz a vékony végében (+ 2 fonott), ami ugye keresztmetszetben a 20-asnak felel meg?
Az a poén benne, hogy nem nyúlik ezért nem is pödrődik.
A Spider amúgy szerintem jobb lesz, mint a Fireline. Az előke tartását úgyis a mono sodrat adja és a lágyabb Spider jobban belesimul majd a sodratba. Én amúgy úgy készítem, hogy simán hurkolok egy alapot mono-ból, majd húzok egy külön szál fonottat és ezt a kettőt sorom össze. A fonott ágat érdemes egy fél centivel hosszabbra hagyni, hogy a mono részt feszesre tudd húzni. Félbehajtás után ugye 2 szál fonott lesz benne, amitől elég erős is lesz az előke. A léggyel való kontaktus tényleg jobb lett. Próbáltam. Egy minisütyi "megrángatta". Talán ma este más is.
Most valahogy kedvem támadt sodorni, de nem tudom magamnak se megindokolni, hogy miért
Biztos a nosztalgia teszi (hamarabb sodortam előkét, mint hogy legyezve halat fogtam, meg dobni tudtam volna).
Egyébként mi a poén ebben a fonott-monó hibridben? Van egy guriga 0,06-os Spiderem, az pont jó lenne ilyesmire, pecázni úgyse szoktam vele.
Jóvan csinálok. Éppen most bugáztam egy guriga 0.10-es Firelinét. Abból lesz a tuti. Elvileg 3 félét csinálok majd. (pinyós-domis, balinos-sütyis, csukás-haris)
Közben előbányásztam az én deszkámat, az is 2 méteres.
A hétvége nyüzsis lesz, de a jövő héten pödörintek valamit
A végén az 1?
Nem 4 szál, mert ugye oda-vissza-oda ez eddig 3 és erre jön még 1 fonott az már 4 és ezt félbehajtva 2x4=8.
Egy 2x4-es sodrat -0,10mm-es szálakkal- átmérője pedig (kiszekesztve) 0,48mm lesz.
Még 1-2 kérdés.
- A 2 m a deszka, vagy a kész előke hossza? (már nem emléxem, mennyit rövidül a sodrással)
- Milyen a tüskék kiosztása?
- A végén az "1" ugye azt jelenti, hogy a két szárban, és oda-vissza összesen 4 szál lesz a vékony végében (+ 2 fonott), ami ugye keresztmetszetben a 20-asnak felel meg?
Variációim:
Könnyű (#4-#6)
Huroklépcső: 5,3,1
Mono: 0,10mm
Fonott: 1 szál (0,10mm)
Közepes (#6-#8)
Huroklépcső: 4,2,1
Mono: 0,14mm
Fonott: 1 szál (0,10mm)
Nehéz (#8-#10)
Huroklépcső: 3,2,1
Mono: 0,18mm
Fonott: 1 szál (0,10mm)
Ezekből a könnyű a polipattogtatós, picisztrímerelős.
Én egy deszkát használok, amin 2 méteres előke szüleszthető.Küldjél már valami bevált receptet 5/6-os 8'6" botra, 16-20-as tippethez, kis sztrímer-nagy poli műfajra!
Benyus!
Az a poén benne, hogy nem nyúlik ezért nem is pödrődik.A Spider amúgy szerintem jobb lesz, mint a Fireline. Az előke tartását úgyis a mono sodrat adja és a lágyabb Spider jobban belesimul majd a sodratba. Én amúgy úgy készítem, hogy simán hurkolok egy alapot mono-ból, majd húzok egy külön szál fonottat és ezt a kettőt sorom össze. A fonott ágat érdemes egy fél centivel hosszabbra hagyni, hogy a mono részt feszesre tudd húzni. Félbehajtás után ugye 2 szál fonott lesz benne, amitől elég erős is lesz az előke. A léggyel való kontaktus tényleg jobb lett. Próbáltam. Egy minisütyi "megrángatta". Talán ma este más is.
Biztos a nosztalgia teszi (hamarabb sodortam előkét, mint hogy legyezve halat fogtam, meg dobni tudtam volna).
Egyébként mi a poén ebben a fonott-monó hibridben? Van egy guriga 0,06-os Spiderem, az pont jó lenne ilyesmire, pecázni úgyse szoktam vele.
Ámátőrök!