tenkara

Vessetek meg, köpjetek szemen, de vettem egyet.
Létrehozva: 2011-05-06 13:14:27
Csatlakozott: 2010-06-08

http://vimeo.com/22379671  érdemes megnézni

Létrehozva: 2011-04-18 11:01:37
Csatlakozott: 2010-06-14

Yamame. Ahogy a filmjeiket nézem, ők inkább az AYU-t használják minden filmen. Pénteken nem mertem elővenni, nehogy beégjek vele a fijjug előtt a viharos szélben, ahogy egy pisztráng eltöri, de remélem, a héten lesz pár szélmentes órám és újra szól a hatlövetű. Jó játék.

Létrehozva: 2011-04-17 22:51:59
Csatlakozott: 2010-06-08

Melyik botot vetted???

Létrehozva: 2011-04-10 20:32:14
Csatlakozott: 2010-06-14

Nálam lesz. Be van dugva a legyes zsákba. Vidám egy cucc.

Létrehozva: 2011-04-10 19:56:06
Csatlakozott: 2010-06-07

pénteken elhozod?kipróbálnám...

Létrehozva: 2011-04-09 21:17:26
Utoljára módosítva: 2011-04-09 21:19:52
Csatlakozott: 2010-06-14

Na, szóval vettem egy tenkara botot. Kipróbáltam és elsőre nagyon tetszett. Szegivel hazafelé tartottunk a szlovák engedély vásárlásból,  megálltunk egy csatornán és a nagy szél ellenére sikerült vele pár százat lendteni. Az eredmény néhány domi volt, a jászok elkerülték a cuccot. A bot egy TenkaraUSA bot, 3,6 m hosszú, pillekönnyű. A legyegszerűbb spiccbot egy síma parafa nyéllel. A bot végében egy darab madzag, ebbe kell hurkolni az előkét. Már ez is fura: csak a szentlélek tartja a két zsineget össze. A sodrott előke méterrel hosszabb volt a tipettel együtt a botnál. Ez pont elegendő volt a csatorna méreteihez. Közvetlen a víz mellett térdelve, látott halra legyezve nagy buli volt az a pár óra. Fárasztani sajnos nem kellett vele, csak kiemelni a halakat. Néha beúszott egy-egy nagyobb jász a képbe, sajnos ők nem vették le a legyeket. Nem tudom, hogy tizenöt deka fölött mit csinált volna a gyufa spicc, de rettentő élvezetes volt a dolog. Remélem, rövidesen kiderül, ha igen, beszámolok róla. (vettem tartalék spiccet )
Ja, pont arra jó, amire vettem. Az egész felszerelés nem több tokkal, vonóval fél kilónál és egy kabátzsebben elfér minden. A bot mellé 40 cm. Szóval még a gyerekekkel is jó lesz az erdőben sétálgatni vele. Remélem.

Jelenleg nincs online felhasználó.