Ribnik
a péres...
Regisztráljon vagy jelentkezzen be új hozzászólás küldéséhez.
Pénteken és vasárnap senki sem volt, szombaton pár helyi arc sztrímerezett a középső híd környékén. Kb. 11-14 óra között ették a szárazat itt-ott, de nem mindenhol. Apró legyeket, leginkább midzseket ettek, repült egy nagyobb sárgás kérész is, de nagy legyet (14+)nem ettek. Nimfát a sodrósabb részeken jól ették, de itt is a kisebbek (baetis, spider) jöttek be, ill én nagyobb bolharákkal és latex tegzeslárvával is fogogattam.
Hideg volt és nem sütött a nap, ezért nem láttuk rendesen a halakat a "látott halra nimfázni"-hoz és talán ezért volt viszonylag gyér felszíni aktivitás. Fogtunk viszonylag sok halat. Én egyetlen szivárványost, sebesből olyan 50pár centisből volt 2, a többi kisebb, pérből olyan 45-48 körüli volt a legnagyobb, de több 40 felettit sikerült kiimádkozni.
Szóval szezonkezdésnek nekem tetszett.
Hideg volt és nem sütött a nap, ezért nem láttuk rendesen a halakat a "látott halra nimfázni"-hoz és talán ezért volt viszonylag gyér felszíni aktivitás. Fogtunk viszonylag sok halat. Én egyetlen szivárványost, sebesből olyan 50pár centisből volt 2, a többi kisebb, pérből olyan 45-48 körüli volt a legnagyobb, de több 40 felettit sikerült kiimádkozni.
Szóval szezonkezdésnek nekem tetszett.
És milyen volt a kapókedv?Nagy volt a népsűrűség a nyitáskor?Fogtatok nagyot vagy láttatok nagyot?És pisztrángból?
Azért nyitottam, mert változtak a szabályok. Nem lesz már tilalom, egész évben lehet horgászni. Viszont annyiban módosult a dolog, hogy (ÉS NEM VAGYOK BIZTOS BENNE, MERT MÉG LEÍRVA NEM LÁTTAM!!!)
március elsejétől talán április közepéig-végéig a vízben gázolni csak a parttól nem messzebb, mint 2-3 méterre lehet!
Mondjuk 3 halőrből 2 nem szólt, csak az egyik, hogy ne menjünk beljebb...
Tehát, ha valaki oda készül érdeklődjön.
március elsejétől talán április közepéig-végéig a vízben gázolni csak a parttól nem messzebb, mint 2-3 méterre lehet!
Mondjuk 3 halőrből 2 nem szólt, csak az egyik, hogy ne menjünk beljebb...
Tehát, ha valaki oda készül érdeklődjön.
Jelenleg nincs online felhasználó.
