duplahúzás

hogy, mikor, mire...
Létrehozva: 2011-06-22 12:36:38
Csatlakozott: 2010-06-01

Bizisten nem kötekszem... A húzásnak kell párhuzamosnak lennie a bottesttel. Nem a húzás végén a zsinórnak. Hisz akkor az adott zsinórszakasz már áll, nem mozog. Persze nem kötelező, csak gondoltam megosztom a gondolatomat...

Létrehozva: 2011-06-21 21:58:38
Csatlakozott: 2010-05-17

Imitálva a dobás mozdulatát valóban elég egyenesnek tűnik a zsinór és a bot vonala.
Megnéztem Pault videón: amikor egészen a combja mellé viszi a zsinór-kezét, akkor biztosan megtörik a keverőgyűrűnél egy 5-10 fokot az egyeneshez képest. Szerintem ugyanarról beszélünk, csak neked ez még nagyjából egyenes, nekem meg nem tökéletes egyenes. Na ezt jól elmondtam.


Létrehozva: 2011-06-21 17:50:16
Csatlakozott: 2010-06-01

Ákos, próbáld ki!
Normál esetben, ha a lehető legkésőbb húzol, és a zsinórkezed követi a dobókezed, ahogy azt tanítod,  akkor kényelmesen a zsinórt csak a bottal párhuzamosan tudod húzni. Én azt írtam, hogy a keverőgyűrűn ne törjön meg a zsinór. Mire a hasamhoz ér, ami nálam sajnos előbb történik meg, mint a Paulnál, addigra már a húzás végénél jársz. Nyilván minél hosszabb a dobás annál hosszabb a húzás is. (PL. nem tudom megfigyelted-e de Paul még a nyújtott hüvelykujjal is növeli a húzás hosszát...)
vagynem... 

Létrehozva: 2011-06-21 16:47:43
Csatlakozott: 2010-05-17

Szerintem dobás közben mindenképp szöget zár be a bot vonalához képest a zsinór a duplahúzásnál, különben nagyon természetellenes lenne a mozdulat. Mármint ha a zsinór-kezet végig a test túloldalán tartaná az ember. Paulnak a nagyon hosszú dobásoknál még a mellkasán is megtörik, ha jól emlékszem.

Létrehozva: 2011-06-21 14:53:34
Csatlakozott: 2010-06-01

Mandi, csak ismételni tudom magam
 "...és duplahúzásnál ugyebár kicsit oldalra lendítem a karom.... " én erre reagáltam.
Az orsótémába azért nem szólok bele, mert mindenkinek a maga választása, kényelme, hogy egy adott cég adott terméke beválik-e neki, vagy sem.

Létrehozva: 2011-06-21 14:15:31
Csatlakozott: 2010-06-10

Bár se dobni nem tudok rendesen, se nem az én problémám, de azt hiszem, nem a duplahúzás irányáról volt szó eredendően, hanem zsinórlehúzásról, ami a siker érdekében nem kell, hogy egy meghatározott irányba történjen, hanem olyan jóféle "ahogy jól esik" téma, ráadásul nem is a zsinórnak azt a végét huzigáljuk. Amúgy ha már dobás közben kell zsinórt lefejetni, én mindig belekeveredek és a sajátos duplahúzásom közé ez a rángatás már be se fér...

Létrehozva: 2011-06-21 13:33:56
Csatlakozott: 2010-06-01

PIstván írta az orsóknál, hogy "...és duplahúzásnál ugyebár kicsit oldalra lendítem a karom.... ", Na ezzel kapcsolatban volna egy észrevételem, márha érdekel valakit.
Ha elfogadjuk azt a tényt, hogy a húzás csak a zsinórsebességet növeli, akkor értelemszerűen akkor érdemes húzni, mikor a zsinór sebessége a legnagyobb. Azaz a megállítás előtti pillanatban, a végső gyorsítás végén, hisz ebben az esetben a zsinór sebessége az adott kintlévő mennyiséghez képest 100%, ráhúzva még kb 20%-ot tudunk növelni.
Ha ekkor húzunk, akkor jó esetben a húzás párhuzamos a bottal mind az előre ill. a hátralendítés során. Ebben az esetben vagyunk a leghatékonyabbak, hisz ha oldalra húzunk, az általában a lendítés korábbi fázisában történik (amikor a nem az elért legnagyobb sebességet növeljük, hanem alacsonyabbat), ill. ha nem párhuzamosan, hanem elfele húzunk akkor a zsinór megtörik a keverőgyűrűn, ezzel is növelve a súrlódást, csökkentve a hatékonyságot.
Szőrszálhasogatásnak tűnhet, de a távoli dobásoknál, ill. végsősoron a hatékony dobásoknál ilyen kis apróságok is számítanak.
Nem akarom Horog szavait idézve túlinstruktorkodni, csak eszembe jutott.
Ha gáz, amit írtam, kéretik törölni...

Jelenleg nincs online felhasználó.