Duna
Regisztráljon vagy jelentkezzen be új hozzászólás küldéséhez.
Bp
Utoljára módosítva: 2010-06-19 08:43:44
Ezt a fehér folt kifejezést nem kellene inkább sötét foltra változtatni, jobban illik a helyre és az ott horgászókra is, tisztelet a kivételnek! Emlékszel? „ Nézd, már mit „csinál” az ott , vagy nagy halra megy, vagy gereblyézik, mert qva vastag a zsinórja” hallatszott át egy hang a bömbölő rádiót túl kiabálva a partról . De még ez lenne a legkevesebb, de az a sok szemét, amit a parton hagynak ( majd elviszi az áradás jelszóval )az ott horgászók az már dühítő.
Bp
Sajnos úgy van, ahogy írtad. Ütik, vágják a vizet, a spiccet az alsó, felső öblöt, villannyal, hálóval, meg amivel érik. Régen tényleg egy ideális horgász hely volt. Minden fajta hal megtalálható volt a sziget körül. De akkor még kilehetett látni a gátról a „nagy Dunára”, most már az is lehetetlen.
Nekem a Dunán a nagy kedvenceim a sóderzátonyok.A balinjaim legtöbbje is ott esik.Ráadásul ott látványosabb a mozgásuk,kapásuk is.Ha sokat jártál a Komkötőre,ott is láthattad egészen kis víznél azt a nagy zátonyt,ami kb.13 centis Nagymarosnál már jól gázolható.
De szemben,a gátak alatt és felett is faszány nagy zátonyok vannak.De ha ott elkap egy hajó hullámözöne...Ezzel együtt nem sok pecára cserélnék el egy dunait.Ahogyan írtam,itt nőttem fel.
Itt nőttem fel a Dunán,volt erre több rablás is,anno...
Merre van a csónakod? Egyébként ne keseredj el, hogy csak 5 rablást láttál, nem olyan kevés az a Dunán...
Bp
Bassza meg,volt már olyan érzésetek,hogy itt a vége?Mint mondtam,teszteltük a ladikot a hullámokban.Mindjárt nem is jött egész nap csak az ms Buda tolóhajó,ami kb annyi hullámot csinál,mint egy Vetyerok.Na de az utolsó félórában!Felmenetben jött zsinórban négy cruiser,itt az 1680-as táblánál hajóútszűkület van,tele gáttal,nyomni kell nekik.Ezek aztán nyomták is,full erő rátolva a gépekre,legalább másfél méteres hullámokat gyártva.Még a lábujjaimról is folyt a víz(mi is hegybe' toltuk).Olyan hullámok jöttek,azt hittem megy a ladik a mélygarázsba.A haverom kiabált,hogy adjam a gázt,de egyszerűen olyan érzésem volt,hogy nincs alattam semmi(ez többször így is volt).Utána hullámra kerültünk,akkor meg az vitt arra,amerre akart.De a ladik bírta.Ettől már csak a szembe jövő hullámok lesznek faszábbak.Szóval lesz itt izgalom,a pecán kívül is.Valaki szeretne jönni balinozni?
Ennyi történt tegnap a Dunán.Most éppen apad,remélem a következő beszámolóm már pecás+újabb háló felszedős lesz.
